Bojíte se důchodu? Nudit se skutečně nemusíte, najděte si zábavu, na kterou jste neměli čas!

Celý život chodíte do práce a najednou máte před sebou důchod? Možná se těšíte, ale i trošku bojíte. Jak zvládnout novou životní etapu s úsměvem? 

Bojíte se důchodu? Nudit se skutečně nemusíte, najděte si zábavu, na kterou jste neměli čas! 

Člověk, který celý dosavadní život chodil do práce a má před sebou důchod, se může buď těšit, nebo obávat toho, zda se nebude nudit a ptát se, co asi tak bude teď celý den dělat. Máte to stejně? Před odchodem do důchodu se bojíte ale zároveň i těšíte, přesto nevíte, co budete teď celé dny dělat? Abyste se nenudili, musíte si najít zábavu, potom si můžete začít život totiž konečně naplno užívat. Už žádné povinnosti a ranní brzké vstávání, začněte žít a hlavně se bavit. 

jak se zabavit v důchodu

Jak se srovnat s odchodem do důchodu? A jde to? 

Jsou dva typy lidí, někdo se totiž důchodu už nemůže dočkat, protože se těší na to, že skončí všechny povinnosti a on tak bude mít konečně čas na své koníčky, na zábavu nebo na rodinu a vnoučata, ale jsou i lidé, kteří se důchodu bojí. Práce je buďto baví nebo si nedokážou představit, co si najednou s počnou, když budou mít tolik času jen pro sebe. Někdy je těžké srovnat se s tím, že do práce už se člověk nepodívá, ale určitě si to můžete i užívat. Stačí se zaměřit na sebe. 

zábava v důchodu

Chce to čas ale ne moc 

První půl rok nebo rok bývá zpravidla nejhorší. Na změny si totiž musíte zvyknout. Můžete si ale během této doby třeba sepsat seznam toho, co byste chtěli ještě v životě stihnout, každý má totiž obvykle nějaké nenaplněné sny a touhy. Všechno si to ale teď můžete splnit. Baví vás čtení, luštění křížovek, koukání na televizi, procházky nebo cestování? Teď na to máte čas, určitě se nesmíte v důchodu zastavit na jednom místě, je třeba se od rána až do večera umět zabavit, jinak vás to bude užírat. 

Zkuste si najít nějaký kurz, tam budete muset zase nějakou dobu docházet pravidelně, což vám dá zase směr a řád. Můžete si ale určit i dny, kdy budete chodit plavat, kdy si zajdete do knihovny, zkrátka si najděte koníčky přesně pro vás a pravidelně se jim věnujte. 

Na to, že už nejste v zaměstnání si ani nevzpomenete. 

Celý život chodíte do práce a najednou máte před sebou důchod? Možná se těšíte, ale i trošku bojíte. Jak zvládnout novou životní etapu s úsměvem? …