Jsou tu banky skutečně pro nás?

V případě, kdy nás trápí jakýkoliv finanční problém, naše první kroky povedou s největší pravděpodobností do banky. Jenže ne vždy je k nám bankovní sektor tak pohostinný a nabídne úvěr takový, jaký si představujeme. Mnohdy odejdeme s nepořízenou, neboť přísně nastavené tabulky bankovních společností nabídnou úvěr jen těm nejspolehlivějším žadatelům, u kterých mají jistotu, že se jim nakonec jejich peníze vrátí zpět.

uzavření hypotenčního úvěru

Není se čemu divit, ovšem některým žadatelům je jejich žádost zamítnuta z banálních důvodů. Stačí totiž pozdě zaplacená, i byť jedna splátka bance či opomenutá faktura u mobilního operátora a vaše jméno visí na černé listině v registru dlužníku. V tu ráno jste pro banku rizikový žadatel a s největší pravděpodobností vám úvěr zamítne. Nikdo se už nezaobírá tím, zda je vaše jméno v registru dlužníků za opakovanou špatnou platební morálku či za jednu pozdě splacenou fakturu.

růst peněz

Banky jsou v zadlužování svých klientů nekompromisní a není se tak čemu divit, že ne každý nakonec s vytouženým obnosem peněz domů odejde. Je to až s podivem, kolik různých faktorů ovlivňuje, zda úvěr získáte či nikoliv. Přeci jenom existuje několik tabulkových skupin žadatelů, kterým banka zamítne jejich žádost hned v zárodku. Víte, které to jsou?

  • Žadatel nemůže nebo nechce doložit své pravidelné měsíční příjmy

Je to jasné, pokud bance nemůžete nebo nechcete doložit svojí pravidelnou výši měsíčních příjmů, banka s vámi nebude ztrácet čas. Rychlá půjčka nebo nebankovní hypotéka bez doložení příjmů není sice na českém finančním trhu nic nového, ale takové produkty hledejte spíše u nebankovních společností. U bank byste tento druh produktu hledali zatím jen stěží a rozhodně se to v následujících několika letech nezmění.

  • Negativní záznam v registru dlužníků snadno zhatí žádost o úvěr

Máte, i byť jen nepatrný negativní záznam v registru dlužníků? S úvěrem se můžete rovnou rozloučit.

V případě, kdy nás trápí jakýkoliv finanční problém, naše první kroky povedou s největší pravděpodobností do banky. Jenže ne vždy je k nám bankovní sektor…