Motorkou po městě

Pokud se potřebujete pravidelně dopravovat po městě a nechce se vám mačkat v přeplněné MHD, nebo v autě trávit čas v nekonečných dopravních kolonách a pak složitě hledat parkovací místo, tak by pro vás motorka mohla být zajímavá alternativa.
Novelou zákona č. 361/2000 Sb. v §81 vzniklo oprávnění pro skupinu B k řízení motorky skupiny A1 s automatickou převodovkou. To znamená, že pokud vlastníte řidičský průkaz skupiny B, máte oprávnění řídit motorku s variátorem o maximálním výkonu 11 kW a s objemem maximálně 125 ccm. Takový výkon je pro pohyb v obci a kratší vzdálenosti dostatečný.Cestování jednou stopou po městě
Při cestování po městě motorkou se snáze vyhnete zácpám a ani zaparkovat nebude takový problém, jako bývá s autem. Zvláště v posledních letech, kdy aut neustále přibývá a míst pro parkování je omezené množství. Rezidentské dopravní zóny motorky neomezují v parkování tak, jako přespolní řidiče v autech. Prakticky můžete parkovat kdekoliv, kde to neodporuje dopravním předpisům. Provozní náklady jsou také podstatně nižší a ani dálniční známku nebudete potřebovat. Jako bonus lze připočítat výrazně kratší dobu pro přepravu, než je potřeba po městě při jízdě autem, nebo MHD.Snadné parkování.
Jízda na motorce má svá specifika, se kterými je třeba počítat. Jednostopé vozidlo je na silnici vidět hůře než auto.  Proto je třeba více předvídat než za volantem auta. Je dobré si jízdu nacvičit někde mimo provoz a ideálně pod dozorem zkušenějšího instruktora. Prvních pár dní je nutné si zvykat, protože městský provoz se za řídítky jeví odlišně než za volantem. Nenechte se odradit počátečními těžkostmi a obavou ze složité městské dopravy. Brzy si zvyknete a zjistíte, že tento způsob přepravy je snadný a pohodlný. Odměnou vám bude nová svoboda pohybu, všude po městě budete dřív a pohled ze sedla motorky poskytuje nové obzory. Skupina A1 s omezením, kterou získává každý držitel skupiny B se může stát bránou do nového světa motorek.

Pokud se potřebujete pravidelně dopravovat po městě a nechce se vám mačkat v přeplněné MHD, nebo v autě trávit čas v nekonečných dopravních kolonách a…