Nezařazené

Volné chvíle u vody

Pokud jste rybář tělem i duší nebo si jenom příležitostně vyrazíte k vodě s prutem, určitě je spousta míst, kde se dá strávit i několik dnů ze zasloužené dovolené uprostřed krásné a tiché přírody. Záleží jen a jen na vás, na kterou rybičku máte spadeno a s jakým úlovkem byste se chtěli svým blízkým a známým pochlubit.
Orlík je velice známou vodní nádrží mezi rybáři, na své si zde přijdou ti, kteří mají spadeno na sumce nebo štiku, navíc možností pobýt zde je několik, o ubytování v blízkosti samotného Orlíku není nouze, zkusit můžete také hausbot. Rozloha Orlíku je více jak jedno sto kilometrů čtverečních a na své si zde přijde opravdu každý a své oblíbené místo si zde určitě najde.
veslice u břehu
Jestliže chcete dostat na udici dravce, vyrazte na Dalešickou přehradu, která se hemží štikami a candáty. Přehrada se nachází v blízkosti Jihlavy.
Klasickou českou rybou, která nepatří na stůl jen o vánocích, je bezesporu kapr. Ten může dorůst až do délky šedesáti centimetrů. Za kapry můžete vyrazit na Mušovská jezera nacházející se na Moravě. Navíc je zde velice hezká příroda a pokud vás voda omrzí, vydat se můžete i za nesčetnými historickými památkami, které se nachází v okolí.
Na Vltavě samotné, konkrétně Slapech, se daří rybám všeho druhu. Milovníci pstruhů pak navštěvují místa kolem Svratky nebo Jihlavy, největší koncentrace pstruhů je pak v místech, kde se nachází Nechranická přehrada.
prodej ryb
Využít můžete také nabídek soukromých revírů, kde si jistě zachytáte, ale nepočítejte s tím, že si úlovek odnesete domů, zde je to ve stylu „chyť a pusť“, ale chvíle zažijete určitě nezapomenutelné. Na území Čech najdete více jako jedno sto šedesát soukromých rybářských revírů. Mezi svými známými a kolegy rybáři se jistě dozvíte spoustu zajímavých postřehů, zkušeností a rad, kde je dobře chytá a kde je hezky.

Pokud jste rybář tělem i duší nebo si jenom příležitostně vyrazíte k vodě s prutem, určitě je spousta míst, kde se dá strávit i několik…