Aby stěhování Praha proběhlo v klidu a bez zdravotních následků

Čeká vás v dohledné době stěhování a nechcete jeho následky řešit v lékařské ordinaci? Pak vše pečlivě naplánujte, vezměte si pár dnů dovolené a hlavně část práce převeďte na někoho jiného.

Vyhněte se stresu

O stresu se můžete dočíst v celé řadě zdrojů, jak nebezpečný může být pro každého z nás v mnoha ohledech, počínaje srdečními chorobami a konče rakovinou. Jeho chronická forma může znamenat i vážné ohrožení života a jste-li právě vy tímto způsobem postiženi, může další nárazová silnější stresová událost mít i vážné následky. Jednou z takových akcí je i stěhování, na enormní psychickou zátěž spojenou s fyzickým vyčerpáním nejsou mnozí z nás stavěni, a tak je žádoucí si celý proces nějak usnadnit.

stěhování nábytku

Jak se přestěhovat bez újmy na zdraví

Plánujte s nadhledem a buďte pány svého času – ono se to jednoduše řekne, ale praxe již nebývá tak slavná. Ze všeho nejdůležitější je neocitnout se v časovém presu, a to je kámen úrazu většiny z nás. Zkrátka nedokážeme odhadnout, jak dlouho a jak náročné bude balení věcí, zařizování administrativních kroků a zapomínáme i na závěrečnou fázi, tedy vybalování věcí, zabydlení se, úklid a dostatek energie pro nástup do nového zaměstnání nebo do školy. Ze zkušeností mnoha lidí vyplývá, že ideální doba na přípravu před stěhováním Praha je čtyři až šest týdnů. Zdá se vám to příliš mnoho? Možná zapomínáte i na nutný odpočinek, který mezi jednotlivými fázemi musí přijít.

stěhování těžkých břemen - kladka

Nebuďte na všechno sami – úspora financí se v tomto případě příliš nevyplatí, i když to možná zní jako klišé, ale stěhování domů či bytů je jeden z nejobtížnějších životních kroků. Požádat o pomoc profesionály v tomto oboru znamená ušetřit řadu starostí, zvláště tehdy, potřebujete-li rozebrat a přemístit kuchyňskou linku, komplex vestavěných skříní, přestěhovat bez úhony starožitný nábytek, porcelán, lustr, cenné umělecké předměty, hudební nástroje, těžké stroje a mechanismy, objemná akvária, dlouhé koberce, velké kuchyňské spotřebiče a spoustu dalších podobných předmětů, co se jen tak lehce nevejdou do papírové krabice.

Čeká vás v dohledné době stěhování a nechcete jeho následky řešit v lékařské ordinaci? Pak vše pečlivě naplánujte, vezměte si pár dnů dovolené a hlavně…