Nezařazené

Babské rady pro zdraví

Nevím jak vy, ale já už dávno objevil skutečnost, že ony „Babské“ rady fungují. A dokonce někdy spolehlivěji než moderní farmaka. Rady starých babiček se kolikrát ukázaly praktičtější než doporučení vystudovaného lékaře. Ono se ani není čemu divit. Babské rady vznikaly po stovky a možná i tisíce let. Lidé si ověřovali, že na tu a tu bolístku funguje tento postup, tady zase zabírá tahle rostlinka. Bylo zkoumání a předávání informací, generace na generaci. Šamani, Druidi, čarodějnice a zaříkávači, léčitelé, babky kořenářky. Obdobná posloupnost vede až k moderní medicíně.

velký oheň

Kdy „Babské rady“ doporučit a kdy být opatrný?

Na rady našich babiček se můžeme s důvěrou obrátit u lehčích forem jakéhokoli onemocnění. Uleví nám od bolestí zubů, pomohou zkrotit atak nachlazení, zafungují na řadu bolestí. Pomocí těchto rad uklidníme naše dítko a sami můžeme rychleji usnout. Působnosti rad babiček jsou velice široké. Není bolístka či zdravotní problém, se kterým by si babičky nevěděly rady.
bylinky a citron

Pokud se nám onemocnění už rozeběhne, svěřte se do rukou lékaře. Produkty moderní farmakologie, nemůžeme úplně nahradit nějakými lektvary. Můžeme je ale použít jako podpůrnou léčby, nebo k posílení organizmu, aby se lépe vyrovnal s nástrahy onemocnění. V těchto případech ale konzultujte své pokusy o podpůrnou léčbu se svým lékařem. Dnešní doktoři už přijali princip, že jejich pravda není tou jedinou a správnou. Určitě s vámi váš přístup budou rádi konzultovat a případně vám poskytnou nějaká svá doporučení.
aloe vera ve vodě

Pálení žáhy

A co říkají „babské rady“ na tak rozšířený problém jako je pálení žáhy? Spěte s více podloženou horní části těla. Nepijte červené víno, omezte černou kávu a uberte koření při stravování. A když už vás žáha pálit začne, smíchejte trochu bílého jogurtu s jedlou sodou a cibulovým čajem (šťáva z cibule přelity horkou vodou). Vše smíchejte, oslaďte medem a po troškách popíjejte. Tak co, pomohlo?

Nevím jak vy, ale já už dávno objevil skutečnost, že ony „Babské“ rady fungují. A dokonce někdy spolehlivěji než moderní farmaka. Rady starých babiček se…