Proč milovat cestování

Cestování je dnešním oblíbeným koníčkem. Aby taky ne, vždyť se jedná o komfort poslední doby. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že jde o privilegium, že mnoho národů se nemůže přes své hranice dostat ani do sousední země nebo že třeba hned ve vedlejším bytě žije rodina, která v životě neměla tolik štěstí a ani letní dovolenou k Máchovu jezeru si dovolit nemůže.

Dubaj

      Proč cestování tolik milujeme? Není na tom nic složitého. Jde o příjemný adrenalin, něco podobného zažíváme, když se rozhodneme navštívit zábavní park s horskými drahami a obrovskými řetízkovými kolotoči pro dospělé. Kdo z nás necítil při zjištění, že pojedeme do ciziny, kde jsme ještě nebyli, příjemné mravenčení v podbřišku? Dnešní doba je na uvolňování adrenalinu skoupá, pokud ovšem jako život ohrožující situaci nepočítáme dobu před zkouškou či rozhovorem se šéfem, proto si také tento moment, kdy se vyplaví mírné množství stresového hormonu do krve, užíváme.

dovolená u moře

      Cestovat se dá z různých důvodů a za různým účelem. Nejčastěji se jedná o cestu do zahraničí za poznáním. Zájezdy, kdy procházíte města za městem a zjišťujete něco o jejich historii a kultuře jsou jedny z nejoblíbenějších. Také ale můžete vyrazit do zemí, které mají moře, za odpočinkem. Ležet na slunci na kamínkové či písečné pláži je jistě osvěžující. Nejméně záživná je cesta do zahraničí je cesta pracovní, i když ta v sobě může skrývat mnohá překvapení.

              Podle statistik jsou nejoblíbenějšími destinacemi českých turistů Spojené arabské emiráty, které jsou spojené se známkami luxusu a kam jezdívají všechny možné české i zahraniční celebrity. Na druhém místě je Venezuela a těsně za ní Keňa. Keňa je pro Čechy pravděpodobně symbolem afrického života a také místo, kam jezdívají poznat domorodý život zdejšího obyvatelstva. Z běžnějších míst, kam se můžete podívat v žebříčku můžete najít Egypt či Chorvatsko.

Cestování je dnešním oblíbeným koníčkem. Aby taky ne, vždyť se jedná o komfort poslední doby. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že jde o privilegium, že mnoho…