Rady, jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Než se odhodláte vyrazit do obchodu s osvětlením, zamyslete se, co vše bude potřeba v obývacím pokoji nasvítit. Jedno ale už je nyní jisté, rozhodně si nevystačíte s jedním lustrem, který přivrtáte nad konferenční stolek. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, na umístění osvětlení je potřeba myslet už při zařizování či rekonstrukci bytu, kdy je potřeba rozvést elektřinu, tam kde budou stát v budoucnu svítidla.
Moderní obývací pokoj
Spousta lidí při výběru vsází pouze na estetickou stránku, jenže zvlášť u svítidel je to velká chyba. Mnohem více by nás měla zajímat i jejich funkčnost, druh světla, případně na co chceme světlo v místnosti používat. Rozhodně je rozdíl, pokud chceme světlo ke čtení nebo jenom jako kulisu při sledování televize. Zajímejte se tedy také o schopnost poskytnutí ideálního množství světla pro danou činnost, kterou hodláte v obývacím pokoji provozovat.

Přemýšlet dopředu se vyplácí

Ty tam jsou doby, kdy obývací pokoj hyzdil jeden nevzhledný lustr z dob socialistických. V dnešní době dává spousta lidí předností více druhu osvětlení, které dohromady vytváří harmonický celek. Stropní centrální svítidlo může tvořit dobrý základ, který ještě můžeme podtrhnout stojací či stolní lampou, nástěnnými nebo bodovými světly. Moderně pak budou působit LED pásky, které můžete nalepit na stěnu nebo za televizní stěnu.
Otevřený prostor

Bez dobré atmosféry to není ono

Pokud milujete atmosféru, jistě vás zaujmou světla, které mohou měnit intenzitu dle libosti. Není potřeba nákup speciálních žárovek Lightpark, ale vystačíte si s obyčejnými. Rozdíl na osvětlení nepoznáte, jen do té doby než se rozhodnete světlo utlumit pomocí speciálního vypínače. Pokud milujete experimentování, jistě vás zaujmou svítidla s pohyblivým ramenem, možností natáčení a tak podobně. Podle funkce světla je pak potřeba vybrat i vhodnou svítivost, která se udává v lumenech.