Ruční práce

Pokud se věnujete ručním pracím, jako je pletení, háčkování nebo i šití a vyšívání, možná kupujete časopisy s návody, ale mnohem pravděpodobněji hledáte inspiraci na internetu. Mnoho žen je mimořádně zručných a rádo se na internetu chlubí svými výrobky. Pletené svetry, ale i háčkované hračky, vlastnoručně ušité šaty nebo vyšívané obrazy je stojí spoustu času a trpělivosti, tak je jasné, že si to nechtějí nechat jen pro sebe a chtějí se pochlubit.

pletení

Pokud jste úplný začátečník a pletení ani háčkování vám nic neříká, ale chtěly byste se to naučit, máte v dnešní době vynikajícího pomocníka, a to je kanál Youtube. Mnoho žen zde nahrává vlastní videa, kde právě začátečníkům trpělivě vysvětlují základy s jehlicemi nebo s háčkem. Nejen, že se podle videí naučíte základní techniky, ale najdete videa, kde uvidíte, jak vzniká přímo celý výrobek. Najdete videonávody na čepice, svetry, ale i pletené šaty nebo sukně. Když se vám zalíbí video https://www.stahujvidea.cz/, můžete si jej stáhnout do mobilu a učit se podle něj plést, i když budete mimo signál a mimo data. Při pletení či háčkování mnoho žen relaxuje. Můžete vidět ženy plést v parcích, ve vlaku, nebo i na pláži. Je to uklidňující činnost a zároveň možnost, jak si udělat originální kousek do šatníku. Plést a háčkovat uměla kdysi každá babička a všechny vnoučata měla pletené čepice, šály, svetry či rukavice nebo ponožky. Byl to způsob, jak ušetřit nějakou korunu a jak být originální.

pletení

Ženy mají pletení a háčkování a chlapi se realizují v dílně nebo garáži. Ale nejeden muž umí také plést nebo háčkovat a najdou se i takoví, kteří vyšívají. Ti se na internetu nechlubí a možná se i za svůj koníček stydí, ale rozhodně k tomu nemají důvod. Vzpomeňme na britského skokana, který pletl na tribuně během olympiády, který dokonce získal zlatou medaili.

Pokud se věnujete ručním pracím, jako je pletení, háčkování nebo i šití a vyšívání, možná kupujete časopisy s návody, ale mnohem pravděpodobněji hledáte inspiraci na…