Když se na Kladensku stěhuje žena s dětmi

Ženy to nemají v životě lehčí, než muži. Právě naopak. A zvláště dnes, kdy se mladých mužů netýká základní vojenská služba, která byla za socialismu považována za jakousi „tvrdou lekci“, které se žen vůbec netýkaly. Nejobtížnější životní „zkouškou“ je výchova dětí v rodinách, kde z nejrůznějších důvodů otec chybí. Schází-li doma mužská ruka, milujícího a šikovného, duchovně i fyzicky přitažlivého a šikovného partnera, není to zrovna závidění hodná situace.

medvídek v krabici

Když se v Kladně a na Kladensku, i kdekoli jinde stěhuje žena s malými dětmi, které schází i výpomoc rodičů či prarodičů, není to snadný životní krok.

Vybírejte podle recenzí stěhovací firmu – ženy nejsou běžně zvyklé a ani „od přírody stavěné“ na přenášení velmi těžkých břemen, od toho jsou tu stěhováci. Stačí je požádat o kompletní přemístění veškerého vybavení v bytě a lze je oslovit i s prosbou o rozmontování a zpětné smontování nábytku. Stěhováci si poradí i s dlouhými koberci, velkým televizorem, akváriem, vzrostlými palmami a dalšími neobvyklými předměty v domácnosti. Na vás pak zbude jen to, co stěhovací firma nedokáže zařídit:

přenášení krabic

Administrativní úkony – chcete-li si ušetřit nervy a nepropadnout depresi, vrhněte se s velkým předstihem hlavně na jednání s úředníky ohledně nových dokladů, změny dodavatelů energií, přepisu vozidla, nájemní smlouvy, pojišťoven, zaměstnavatele, bankovních služeb a dalších záležitostí. Ačkoli se zdá stěhování v Kladně náročné na fyzičku, právě administrativa vám sebere nejvíce sil. Začněte s tím alespoň s pětitýdenním předstihem.

Hlídání dětí – zajistíte-li si spolehlivou stěhovací firmu, nebude nutné sjednávat hlídání dětí někým cizím. Stěhováci si se vším poradí tak, že se svým dětem můžete věnovat naplno i ve stěhovací den. Na vás bude pouze seznámit je s novým prostředím, aby je to co nejméně stresovalo, a naopak to vnímaly pozitivně – jako něco nového a hezkého.

Rozumné balení věcí – až budete balit věci do krabic, kromě bublinkové fólie a tenké flexi fólie budete potřebovat hlavně selský rozum. To znamená, žádnou krabici nepřetěžovat, aby nevážila víc, jak 15 kg. Na bočních protilehlých stranách si vyřízněte dva otvory pro ruce, budou se vám krabice lépe přenášet.

Ženy to nemají v životě lehčí, než muži. Právě naopak. A zvláště dnes, kdy se mladých mužů netýká základní vojenská služba, která byla za socialismu…