Výroba na soustruhu

Soustruh je základní kovoobráběcí stroj, jenž nesmí chybět v žádné firmě, jenž se specializuje na obrábění kovů, což nejde bez dobrých nástrojů.

Výroba na soustruhu

Nepostradatelný stroj

Soustruh viděl asi každý z nás a spousta na něm i pracovala, protože je to kovoobráběcí stroj, jenž opracovává rotační součástky, což jsou nejčastěji válcovité tvary s osou souměrnosti. Práce na něm vyžaduje jisté zkušenosti a především přesnost, ovšem dá se zaručeně zvládnut. Nejprve se umístí připravený polotovar do sklíčidla, jenž koná hlavní rotační pohyb. Samozřejmě jej pevné utáhneme a následně umístíme nástroj do nožové hlavy.

detail soustruhu

Ten musí být dobře vycentrovaný, aby pracoval, jak má. Následně potřebujeme nastavit vhodné otáčky a další parametry, což se liší podle typu obrábění a materiálu. Dále nezbývá nic než jen soustruh spustit a začít pracovat. To zajišťuje pohyb nástroje, jenž pracuje buď díky točení ovládacích kol či automatického posuvu. Nejprve je dobré si najet k materiálu, vyměřit potřebný rozměr a zapnout posuv. Samozřejmě metod je spousta a rozhodně to nekončí obráběcí nožem, protože dále zde můžeme vrtat či řezat zavity.

Soustružnický nůž

Vůbec hlavním procesem obrábění na soustruhu je stále proces se soustružnickým nožem, přičemž to se ani do budoucna rozhodně nezmění. Samozřejmě v dnešní době už se přechází na CNC soustruhy, protože oproti těm klasickým toho dokáží více. Navíc u sériové výrobky dokáží všemožné součástky vyrobit za velice krátký čas a s naprostou přesností, takže člověk takový stroj nemůže rozhodně předehnat. Ovšem každý soustruh potřebuje kvalitní nástroje, aby zvládl vyrobit přesné součástky a nepotřeboval se hned po dvou výrobcích. Abyste takovému scénáři předešli, tak je tu kvalitní soustružnický nůž I-nastroje, jenž zvládne pracovat spousty hodin bez problémů.

obrábění soustružnickým nožem

Přeci jen mít v dílně nástroje, na které se můžeme spolehnout je jeden ze základních předpokladů k úspěchu. Výběr je opravdu velký, což je jedině dobře, protože každý technologický proces obrábění si vyžaduje jiný nástroj. Zde naleznete všechny potřebné za výhodnou cenu, takže nemusíte nad koupí vůbec váhat.

Soustruh je základní kovoobráběcí stroj, jenž nesmí chybět v žádné firmě, jenž se specializuje na obrábění kovů, což nejde bez dobrých nástrojů. Výroba na soustruhu…