Zklikvidujte plíseň

Kde všude se plíseň může vyskytnout
 
Plíseň se ráda objeví v místnostech, kde je velká kondenzace vlhkosti vzduchu. Bývají to tradičně koupelny, kuchyně a jídelny. Často se plísně vyskytují v rozích místností, které jsou ohraničeny venkovní obvodovou zdí. Chladno, které se zde v rozích tvoří, způsobuje příznivé podmínky pro růst plísní.
 
O negativním dopadu života v místnostech s plochami plísní určitě není třeba se zmiňovat.
 přípravek s obsahem chlóru
 
Pokud již plíseň objevíte, je důležité ihned proti ní začít bojovat.
 
Nejprve se poohlédneme po zbrani nejúčinnější – přímém postřiku plísní. Pokud takto zakročíme, plísně se přestanou množit a stěny zůstanou čisté.
 
Chemicky nebo ekologicky?
 
Z protiplísňových sprejů si můžeme vybrat mezi chemickými a ekologickými rozprašovači. Existují rovněž roztoky k omytí velkých ploch stěn napadených plísněmi.
 
Chemické postřiky působí většinou na bázi chloru. Účinkují okamžitě, po pár minutách je na místě postřiku vidět čistá zeď. Tyto přípravky jsou ovšem zrádné. Sice plíseň vyhubí, ale svým působením působí proti dalším přátelským mikroorganismům, které jsou přírodní a které patří k přirozenému osídlení zdiva. Důsledkem je potom opětovný výskyt plísní v ještě větším rozsahu, než byl před aplikováním chemického postřiku.
 
Ekologické prostředky na likvidaci plísní působí buď na bázi enzymů nebo mikroorganismů, které ničí plísně tím, že je pohlcují.
 venkovní obvodová zeď
 
Další zbraně proti výskytu plísní
 
Máte dostatečně velké radiátory, které vyhřejí celou místnost? Pokud ne, nechejte si u svého instalatéra propočítat, jak velká a výkonná topidla do pokoje instalovat, aby prohřály i plochy venkovní obvodové zdi.
 
Pokud v kuchyni denně vaříte, zjistěte si, zda váš odsávač par je plně funkční (není např. zanesený mastnotou).  Nedostatečné pohlcení vlhkosti odpařované z připravovaných pokrmů může být také příčinou výskytu plísní.

 

 

Kde všude se plíseň může vyskytnout   Plíseň se ráda objeví v místnostech, kde je velká kondenzace vlhkosti vzduchu. Bývají to tradičně koupelny, kuchyně a jídelny.…