Je snadné investování opravdu tak jednoduché?

V dnešní nelehké finanční době je vidina snadného a zaručeného úspěchu v investování a vysokého výdělku více než aktuální. Ale v nelehké době burzovního kolísání a vlivů, které si nikdo ještě před pár dny nemohl představit je jistota na finančních trzích opravdu vrtkavá. Česká národní banka má dohled nad finančním trhem, ovšem regulace její činnosti, co se týká školení a MLM systémů, však není v její moci. Naštěstí může vydat upozornění nad ne zcela obvyklými a podezřelými činnosti některých společností. A díky TCZ Trade jde jedno z těchto upozornění je.

IM Akademy

IM Academy Tradecz.cz, hned na úvodní stránce, video v angličtině. Pokud je webová stránka zakončena.cz, očekával bych přivítání ve svém rodné řeči. Neměli by být úvodní informace jasné a bez sebemenších pochyb? Já osobně jsem se na úvod nedověděl skoro nic.

Telefon, co se změní v bankomat? dovídám se posléze. Při složitosti obchodování na burze, a hlavně důležitých technických ukazatelů v tom osobně vidím trochu problém. Vždyť přehlednost grafů a pomoc technických ukazatelů je jedním z aspektů úspěšného obchodu. Po dalších motivačních odstavcích, kdy je vše jednoduché a za krátkou dobu se dovídám o pasivním příjmu. Supr, jsem správně naladěn a moje odhodlání je na maximu. Chci začít hned.

Pokud chci „začít hned“, tak jsem přesměrován na messenger? Nechci si povídat se svými známými, chci se naučit, jak vydělat, a hlavně chci vydělat. Nepokračoval jsem, protože opravdu nemám zájem své známé obtěžovat svými finančními plány. Nebo je to sběr kontaktů z jejích strany? To se já osobně už nedovím.

Ale hlavně, co mě osobně zaráží. V sekci kontakt na hlavní stránce nabízejícího bývá dobrým zvykem právě ten kontakt na společnost a informace o ni. Ten sice pod další záložkou je dohledatelný, ovšem bez základních informací. Telefon a emailová adresa mě opravdu nestačí. Počítal bych minimálně, kde je společnost zapsána v obchodním rejstříku, jeli s.r.o., nebo jiná forma společnost. A to nemluvím o přítomnosti fyzické adresy sídla společnosti. Nezávisle si ověřit, s kým mám tu čest, je ve chvíli, kdy mám investovat své peníze pro mě zásadní.

finanční krize

highlifemakers.cz ani cash-warriors.com jsem přes vyhledávač Seznam dokonce ani nenašel. Díky za to! Pár odkazů na rozverná videa krásných žen ze slunných pláži, informující mě zřejmě něco o úspěšnosti těchto společností. Opět ale v angličtině pochopitelně.

MLM – Síťový marketing mě osobně dává smysl ve chvíli, kdy mám jasný a neměnný výrobek či službu. Výrobek, který je jedinečný na trhu a má svou jasnou přidanou hodnotu, která nikdy neztratí právě na té své hodnotě. Při obchodování na burze mě to smysl moc nedává. Burza a všechny její zákonitosti jsou jasně dané. Jasný je jediný fakt, že tam 100% jistota rychlého a snadného výdělku není nikdy. Je to nejvíc rizikové obchodování a garantovat jistý výdělek je, při vší skromnosti, pošetilé.

Jak to celé ve zkratce funguje? Pošli peníze, dostaneš „školení“, jsi obchodník a obchoduj. Plať pravidelné poplatky, (což mě nedává smysl, pokud tak snadno vydělávám, společnost, která mě poskytne platformu na burzovních trzích si většinou účtuje předem domluvenou marži z obratu obchodu). Ale budiž, jiný kraj, jiný mrav. A třešnička na dortu je, že pokud nechceš platit zmíněné poplatky, sežeň dalšího „obchodníka“ a ten půjde ve tvých stopách „podnikání“. Mimochodem školení a informace bez nehorázných poplatků dostaneš se všemi právoplatnými a závaznými podmínkami, i na TCZ Trade.

Nejsem odborník a každý si musí udělat svůj názor. Rozhodně bych doporučil článek na TCZ Trade a vyhledal další nezávislé informace než se pustit do neúspěšného obchodu.

V dnešní nelehké finanční době je vidina snadného a zaručeného úspěchu v investování a vysokého výdělku více než aktuální. Ale v nelehké době burzovního kolísání…