Studium na škole

Umí být náročná

Do školy se nejčastěji chodí od šesti let, přičemž s přibývajícím věkem se obtížnost stále zvyšuje. Je proto dobré učit se už na prvním stupni, protože potom je pro nás snazší zvládat vyšší ročníky. Jistě jste zažili situaci, kdy máte v jedné týden mít hotový nějaký projekt, a ještě k tomu se píšou testy. Pro mnohé je taková situace stresující, protože mají strach z neúspěchu. I jedna špatná známka umí dost zamíchat s průměrem, takže je zapotřebí snažit se po celý školní rok.

žáci a učitel

Je výhodné si své povinnosti dobře naplánovat, protože snažit se vše naučit v jeden den, když na to máme třeba několik dní není moc efektivní. Na samotné učení je potřeba se zaměřit, abychom si toho pamatovali co nejvíce. Musíme na něj mít klid a prostředí, ve které se budeme cítit dobře. Co se týče samotného učení, tak každému vyhovuje něco jiného. Někdo si klidně zápis přepisuje a přeříkává si jej, protože takto zapojujeme více čtení, psaní a mluvu.

Přestávky jsou potřeba

Jestliže máme na další týden naplánované nějaké testy, tak můžeme využít víkendu k opakování a plnění úkolů. Máme totiž více času a zároveň máme klid od chození do školy. Přes týden to může být o dost náročnější, a to zejména po odpoledním vyučování. I přes to, že jsme ze školy dost utahaní, tak pokud další den píšeme test, tak je potřeba si učivo zopakovat. Samozřejmě člověk není stroj, takže nad knížkami nemůže sedět věcně.

student v knihovně

Kvůli tomu se nedoporučuje ani učení dlouhou dobu v kuse. Naše pozornost klesá a vědomosti jdou stále hůře do hlavy. Proto je potřeba dělat si mezi učením přestávky. Nepřítelem je také stres, protože s ním se necítí dobře snad nikdo. Takže je potřeba najít si čas i na odpočinek, kdy si třeba zahrajeme hru na počítači. Když budeme psychicky v pohodě, tak učení jde o dost lépe. Někdy je zase zapotřebí obětovat nějakou tu zábavu, abychom získali čas potřebný k přípravě do školy.

Umí být náročná Do školy se nejčastěji chodí od šesti let, přičemž s přibývajícím věkem se obtížnost stále zvyšuje. Je proto dobré učit se už na…