Šetřete na správných místech

Chcete-li ušetřit opravdu nemalé peníze, měli byste v první řadě snížit odběr elektrické energie. Způsobů, jak toho docílit, není zrovna málo.

Šetřete na správných místech

Není žádným tajemstvím, že elektrická elektřina v našich zemích každým rokem zdražuje. Je to vlastně už konstanta, která se evidentně nikdy nezmění. Nikde ovšem není řečeno, že musíte platit jak mourovatí. I v tomto segmentu se dá ušetřit, jen je potřeba vědět, jak na to. Asi tím nejlepším způsobem je koupit si na chaloupku solární panely a alespoň z části si vyrábět elektřinu svépomoc. Má to však jeden háček – musíte mít vlastní domek a zároveň dostatečné množství financí, abyste tento nápad zrealizovali, což ne každý má. Druhou možností je pak omezené užívání elektrospotřebičů, což může, ale nemusí mít efekt. Záleží totiž na tom, kolik přístrojů a jak často doma používáte.

Světlo s nízkým odběrem

Poslední možnost je asi nejpoužívanější skoro nic to nestojí, dokonce ani pohodlí ne. Jde o prostou výměnu stávajících zastaralých světelných zdrojů za modely, které jsou daleko šetrnější k peněžence jejich majitelů. Mezi takovýmito světelnými zdroji jsou kupříkladu i led zářivky.

Možná překvapuje, že ušetřit se dá hlavně na světlech, ale dává to logiku. Třeba během zimních měsíců statisticky mnohem více prosvítíte, než protopíte. Zimy už nejsou tak chladné jako dříve, ale na druhou stranu, stále se stmívá už brzo odpoledne. Výměna světelných zdrojů tak dává mnohem větší smysl, než jste si možná doteď připouštěli. Když si koupíte led zářivky, potažmo žárovky, můžete si přijít takto ročně na pěkných pár tisíc, které pak můžete vrazit třeba do dovolené.

Úsporné svícení

Jedná se určitě o velice dobrou investici, a to i přesto, že led světla jsou stále ještě dražší než jiné úsporné alternativy. Ovšem ne o moc. Díky zmodernizování montážních linek už jejich výroba není tak drahá, a tudíž mohli výrobci slevit, což se pozitivním způsobem projevuje na výsledné ceně. Nechcete-li zbytečně moc platit za elektřinu, jedná se o jeden z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout.

5/5 - (1 vote)